Proč mám kurz mamila?

20.01.2020

Když jsem se rozmýšlela, jaký kurz laktačního poradenství bych ráda absolvovala, kurz mamila byl pro mne první a vlastně jedinou volbou. Vedlo mne k tomu hned několik důvodů.

Prvním důvodem byla má osobní zkušenost s laktačním poradenstvím. Jako prvorodička jsem o kojení věděla málo. Po porodu sekcí jsem měla s kojením problémy a proto jsem se obrátila na několik laktačních poradkyň (LP) v blízkém okolí. Setkala jsem se buď s poradenstvím po telefonu (kdy mi bylo řečeno, ať pokračuji tak jako doposud), radou ať dojdu (s několikadenním miminkem) za LP někam do dětského centra, nebo telefon zvonil naprázdno. Byla jsem zoufalá. Pomohla mi kamarádka a poradila LP na Facebooku. Zde jsem poprvé zahlédla název "mamila".
Jelikož jsem člověk zvídavý a zvědavý, ihned jsem prozkoumala jejich stránky. Za pomocí fotek a videí jsem upravila techniku kojení. A najednou se vše začalo pomalu, ale jistě zlepšovat.

Dalším důvodem je fakt, že kurzy mamila jsou 8 denní, nabité informacemi podloženými výzkumy, studiemmi a evidence based practise. Ještě před kurzem je nutné absolvovat jeho online část. Po úspěšném absolvování kurzu však vzdělávání LP nekončí. Pokud LP stojí o prodloužení certifikátu, musí absolvovat každý rok pokročilý kurz. Bez platného certifikátu poradenství poskytováno být nemůže.

Zároveň je pro mne důležité, že poradenství je založeno na principech kontaktního a respektujícího přístupu k rodičovství. Jsem zastáncem ergonomického nošení dětí i společného spaní jako prevence SIDS.

A posledním důvodem je, že poradenství, které laktační poradkyně mamila poskytují, opravdu funguje :)